« Svibanj 2024 »

Radionica o fosilima
Autor: Kristina Ivošević, 20. 2. 2023.

Ove školske godine našu školu posjetile su gošće iz Hrvatskoga prirodoslovnoga muzeja pedagoginje - Renata Brezinščak i Petra Šparica. U sklopu nastavnog predmeta Priroda i društvo za učenike svih 3. razreda naše škole, muzejske su pedagoginje održale radionicu o fosilima kako bi učenici proširili svoja znanja o prirodi koja nas okružuje, a čiji su dio i fosili - dokazi postojanja biljnih i životinjskih organizama te razvoja života na Zemlji kroz stotine milijuna godina duge geološke prošlosti. U uvodnom dijelu radionice učenici su slušali predavanje i pogledali prezentaciju o fosilima te su na taj način saznali više o znanosti koja proučava fosile i razvoj života na Zemlji - paleontologiji.

Nakon prezentacije o fosilima, učenici su imali priliku vidjeti i primjerke originalnih fosila ili okamina (amonite, dijelove dinosaurusa, trilobite, rudiste itd.). U posljednjem dijelu radionice učenici su rješavali radne listove te izrađivali geološki slikovni rječnik s osnovnim pojmovima vezanim uz fosile.

Ova poučna i zanimljiva radionica o fosilima nastala je suradnjom muzejskih pedagoginja i učiteljica Snježane Babić,  Branke Šobatović, Sandre Kauzlarić i Spomenke Šafarić, te školske knjižničarke.

Zahvaljujemo gošćama što su radionicom o fosilima obogatile naš školski program i motivirale nas na daljnja istraživanja i učenja o geološkoj prošlosti.