« Svibanj 2024 »

Vita Višekruna i Marino Nenadić, učenici naše škole, najmlađi voditeljski par emisije U trendingu Hrvatskoga radija
Autor: Miranda Kekez, 1. 3. 2023.

Vita i Marino, voditeljski par emisije U trendingu

U Osnovnoj školi Tituša Brezovačkog 23. veljače 2023. održan je međužupanijski interdisciplinarni stručni skup Razvoj medijske i kulturalne pismenosti u nastavi hrvatskoga jezika. Nazočilo je stotinjak profesora osnovnih i srednjih škola. Skup je započela Sandra Maričić, novinarka i urednica obrazovnoga programa Hrvatskoga radija. Predstavila je obrazovni program Hrvatskoga radija te istaknula emisiju U trendingu koja prati teme mladih. Naša Vita, gošća skupa, predstavila je svoju Osnovnu školu Rudeš, aktivnosti filmske i radijske skupine te
govorila o svojem angažmanu u toj emisiji, o izazovima prije emisije, o gostima, o tremi, opripremama…Naime, emisije ide uživo i pogreške baš nisu dozvoljene, a  Vita i Marino najmlađi su voditeljski par emisije U trendingu. Čestitke Viti na divnom predstavljanju naše škole!

Čestitke Viti i Marinu na vođenju emisije U trendingu!

Pročitajte što o svojim novinarskim i voditeljskim početcima kaže naša Vita Višekruna
Marinova i moja radijska avantura započela je na Hrvatskome radiju 8. rujna 2022. Toga su nas dana, na prijedlog naše profesorice Mirjane Jukić, na HRT-u ugostile radijske urednice Sandra Maričić i Ivana Sučić. One su i urednice radijske emisije U trendingu u kojoj smo Marino i ja najmlađi voditeljski par. U trendingu je radijska emisija koja u fokus stavlja interese i potrebe digitalne generacije. Temu emisije osnovnoškolski i srednjoškolski voditelji sami biraju, kao i goste s kojima žele razgovarati o odabranoj temi.
      Marino i ja bili smo gosti 8. studenoga u emisiji voditeljskoga para iz OŠ Marije Jurić Zagorke. Tada smo predstavljali filmsku i radijsku družinu svoje Osnovne škole Rudeš. Bila je to priprema za našu emisiju koju smo vodili 22. studenoga. Tema naše emisije bila je tolerancija, a ugostili smo Jelenu Perak iz Foruma za slobodu govora, učenicu Doru Kosanović te spisateljicu Ivanu Guljašević-Kuman. U sljedećim su nam se emisijama izmjenjivali gosti. U našim su emisijama sudjelovali spisateljica, profesorice, radio i televizijski voditelji te putopisna novinarka Andrea Buča. Povodom Dana žena na temu Snažne žene ugostili smo Ivanu Plechinger i prof. Mirjanu Jukić. Svaki nam je gost u našim emisijama puno pomogao da vođenje prođe što bolje, zanimljivije. Uz njihovu smo pomoć našu tremu sveli na najmanju moguću mjeru.
Vjerujem da će nam Hrvatski radio pomoći u budućim javnim nastupima ili
predstavljanjima!
Emisiju U trendingu možete poslušati preko Facebooka i pratiti preko TikToka!

Tiktok #utrendingu

Mirjana Jukić, prof. Hrvatskoga jezika