« Svibanj 2024 »

60. Revija hrvatskog filmskog stvaralaštva djece u Malom Lošinju
Autor: Miranda Kekez, 13. 10. 2022.

3. nagrada stručnog žirija za naše filmaše i film „Upute koje roditelji vole“
60. Revija hrvatskog filmskog stvaralaštva djece održala se u Malom Lošinju od 29. rujna do 2. listopada 2022. Ana i ja predstavljale smo našu školu s dvama filmovima „Jednake mogućnosti“ i „Upute koji roditelji vole“.

U četiri dana prikazano je 69 filmova, koji su ušli u užu konkurenciju za nagradu, od 247 prijavljenih filmova. S nama je putovala i socijalna pedagoginja Katica Šarić.

O svim događanjima redovito smo obavještavali cijelu
filmsku ekipu i prof. Jukić. Odličnu TV reportažu „Jednake mogućnosti“ snimile su našebivše osmašice Ella, Mihaela i Eva. Hvala im za tako dobar uradak koji je nama dvjema omogućio odlazak u Mali Lošinj.

Film „Upute koji roditelji vole“ snimili su šestaši Katja,
Fran, Lara, Juraj, Klara, Marino, Ivona, Eva, Valentina, Sara i nas dvije.
Lijepo je pročitati što su članovi žirija napisali o našim filmovima.
Upute koji roditelji vole
MARINA ANDREE ŠKOP
„Ovaj film govori puno toga o odnosima djece i roditelja. Ima eksperimentalan stil koji pomalo smeta jer nema razloga stavljati sve te efekte u ovakvu vrstu filma.“
DALIJA DOZET
„Super film slobodnog stila! Lijepo, autentično, dojmljivo. Nadam se da ćete nastaviti raditi filmove i istraživati vama zanimljive teme na nov i originalan način.“
MARGIT ANTAUER
„Vrlo edukativne četiri minute, obogaćene dobrom glumom i dobro sročenim tekstom. Bravo, ekipo! Nadam se da su i vaši roditelji ponešto naučili!“

Jednake mogućnosti
MARINA ANDREE ŠKOP
„Dobar dokumentarni film o školi koja je uvela lift zbog djevojčice koja je u kolicima i ne može hodati.“
DALIJA DOZET
„Vrlo dobro snimljeno, tematski blisko samim autorima i njihovoj okolini.“
MARGIT ANTAUER
„Vrlo dobro zamišljena i napravljena reportaža o ugradnji lifta u OŠ Rudeš. Osobito je simpatičan prvi dio filma u kojemu sugovornici pričaju svoja očekivanja vezana uz budući školski lift.“

Naš film „Upute koji roditelji vole“ nagrađen je 3. nagradom stručnog žirija u kategoriji filmova slobodnoga stila. Bilo nam je jako lijepo i željele bismo to ponoviti.

Ana Prugo i Petra Kuharić, 7. a