« Svibanj 2024 »

Državna smotra Lidrano
Autor: Administrator , 9. 5. 2022.

Na Državnu smotru Lidrano pristigle su 63  radijske emisije. Od 41 radijske emisije učenika osnovnih škola pozvano je 10 radijskih emisija.

Državna smotra Lidrano održana je u Vodicama od 25. 4. do 27. 4.  2022.

Našu radijsku emisiju „Tajna talenta“ predstavljale su učenice 8. a  razreda Tjaša Šalov i Ines Prpić s mentoricom Katicom Šarić, socijalnom pedagoginjom. Članovi državnoga  povjerenstva za radijske emisije  imali su samo riječi pohvale bez ijedne zamjerke.  Poticanje i njegovanje kreativnosti,  koja se godinama podržava u Osnovnoj školi Rudeš,  vidljiva je i kroz ovu radijske emisiju.

Katica Šarić, socijaln a pedagoginja

Radijska skupina naše škole na Državnom LiDraNu

Ponosni smo što smo kao radijska skupina već treću godinu zaredom pozvani na Državnu smotru LiDraNo. No ove smo godine osobito sretni jer smo svoju emisiju Tajna talenta mogli predstaviti od 25. do 27. travnja 2022. u Vodicama gdje se održala Državna smotra LiDraNo.

U hotelu Imperial odslušali smo deset najboljih radiouradaka osnovnih škola iz cijele Republike Hrvatske. Svi su radovi ocijenjeni kao vrlo kvalitetni i dobili sve pohvale. Državna smotra nema natjecateljski karakter, već se radovi komentiraju u opuštenoj i prijateljskoj atmosferi. Svoju smo emisiju predstavile pod budnim okom pedagoginje Katice Šarić. Leonarda, Paola,Tara Rahela i profesorica Jukić, koje su s nama provele brojne sate snimajući i montirajući, bile su naša podrška u Zagrebu.

U našoj emisiji na pitanja Što je talent?, Kako prepoznati talent? i Koji je vaš talent? odgovaraju učitelji, pedagoginja te učenici naše škole, mali i veliki. Cilj je naše radijske emisije potaknuti djecu da osvijeste svoje talente, roditelje da podrže svoju djecu u razvijanju talenata te profesore da prepoznaju i potiču talentirane učenike. Osvješćujemo da su talenti i dobrota i strpljenje i prijateljstvo.

Bilo je lijepo razgledati Vodice i družiti se s vršnjacima iz različitih krajeva Lijepe Naše.

Vratili smo se prepuni dojmova, novih poznanstava, lijepih iskustava, spoznaja i zanimljivih ideja koje jedva čekamo pretočiti u novu radijsku emisiju s našim šestašima.

Tjaša Šalov i Ines Prpić