« Svibanj 2024 »

SEDMAŠI NA MATURALNOM PUTOVANJU- OSVAJANJE SREDNJE DALMACIJE
Autor: Miranda Kekez, 11. 6. 2023.

Budući da smo već sedmi razred, bili smo na zasluženome maturalnom putovanju. Sa svojim smo razrednicama i profesorima Mesić i Blažević posjetili srednju Dalmaciji od 1. 6. do 4. 6. Naravno, najviše smo se veselili druženju, slobodnome vremenu i kupanju, no kako maturalno putovanje uključuje i učenje, posjetili smo odabrana mjesta i lokacije.
Zasigurno ćemo dugo pamtiti posjet Sokolarskom centru za koji se s pravom može reći da je posebnost u Hrvatskoj. Uživali smo u dodiru s divljinom, ljepoti sokolova, a neki su bili i „oči u oči“ s ovim nevjerojatnim nebeskim lovcima. U impresivnom smo predavanju puno toga naučili o sovama (kao i neki profesori) i sokolovima te ćemo zasigurno na svijet ovih ptica gledati drugačije. Dojam nije mogao pokvariti ni pokoji ježić koji je na poslijepodnevnom kupanju svoje bodlje ostavio u našim nogama. „Ozlijeđeni“ su hrabro izdržali njihovo vađenje.
Drugi smo dan posjetili neopisivo lijep i, u o ovo doba godine, vodom izuzetno bogat NP Krka. Fotografirali smo se uz sve slapove i slapiće, malo odmarali, a nakon toga razgledali Šibenik, centar Šibensko-kninske županije. Grad plijeni svojom ljepotom, bogatom poviješću i odličnim sladoledom. Večer smo proveli s animatoricom u discu i nakon toga po sobama što je definitivno najuzbudljiviji dio svakog maturalca, kako za nas tako i za profesore.
Da ne bismo izostavili otoke, treći smo dan posjetili otok Murter, živopisno mjesto
Betinu i Muzej betinske drvene brodogradnje. Muzej svjedoči o brodogradnji i svakodnevnim aktivnostima kojih je drveni brod neizostavan dio. Dio je Muzeja i na otvorenom pa smo se hrabro popeli na Cicibelu, najpoznatiji betinski brod te pozirali za fotografije koje će nam ostati kao uspomena. Poslijepodne smo uživali na Slanici, jednoj od najljepših murterskih plaža. Veselili smo se večernjem druženju i discu u Svetom Filipu i Jakovu.
Zadnji smo dan razgledali Biograd na Moru te kupili raznorazne rekvizite i suvenire. Na povratku smo se divili ljepoti Zadra. Razgledavši staru jezgru Zadra, poslušali smo Morske orgulje, poslali pozdrav Suncu i za kraj jeli najbolji sladoled u Zadru. Puni dojmova i željom za nekim novim putovanjem, u večernjim smo se satima vratili u svoj Rudeš!

sedmaši