« Svibanj 2024 »

Večer poezije u OŠ Rudeš
Autor: Miranda Kekez, 11. 4. 2023.

„Poezija je ono što se sanja, ono što se zamišlja, ono što se želi, i ono što se često dogodi. Poezija, to je stvarnije i korisnije ime života."

(Jacques Prévert)

4. travnja u našoj je školi održana  Večer poezije; time smo se i mi pridružili brojnim školama i ostalim institucijama koje obilježavaju Svjetski dan poezije.

Svjetski dan poezije obilježili smo čitanjem poezije, a najbolje interpretatore odabralo je prosudbeno povjerenstvo koje su činili profesori: Marijana Kobilšek, Ruža Jonjić, Jasna Divjak, Marija Menalo, Kristina Ivošević i Zoran Beroš.

Isto to povjerenstvo odabralo je i tri najbolje autorske pjesme naših učenika te tri najuspješnija rada blackout poezije. Ovaj projekt ostvaren je uz pomoć profesorica Hrvatskoga jezika (Kristine Mlinar, Meri Farac Jemrić, Mirjane Jukić i Mirande Kekez).

Najuspješniji učenici nagrađeni su nagradama koje nam je donirala izdavačka kuća Znanje te im ovim putem još jednom zahvaljujemo.

U kategoriji blackout poezija nagrađeni su: Ana Tirić, 5.b

Lucija Luketa, 5.a

Marta Brnardić, 5.b

U kategoriji najbolja autorska pjesma nagrađeni su:

Klara Majetić,5.a

Katja Bubalo, 5.b