« Ožujak 2024 »

Oproštaj s osmašima
Autor: Kristina Mlinar, 2. 7. 2020.

30. lipnja naši su osmaši obilježili zadnje dane svog osmogodišnjeg putovanja u Osnovnoj školi Rudeš.

Njihov oproštajni govor prenosimo u cijelosti.

Bilo je tu svega; od zabavnih i sretnih trenutaka, druženja s prijateljima i dobrih ocjena do tužnih trenutaka, malo lošijih ocjena i međusobnih prijateljskih svađa. Ovdje smo naučili opće stvari; počevši od prvih četiriju godine školovanja i razredne nastave, zato se tu posebno trebamo zahvaliti našim učiteljicama koje su nas mnogo toga naučile. Zatim su slijedile, mogli bismo reći, četiri mukotrpne, ali zabavne godine predmetne nastave viših razreda koje su nas uvele u daljnje školovanje. Osnovna škola naučila nas je svemu i razvila nam sposobnosti koje će nam svima koristiti u budućnosti. Ovdje smo prolazili svoje najsretnije i najtužnije trenutke, zabavljali se, neki su pronalazili simpatije, odlazili smo na izlete i ekskurzije i družili se s profesorima. Sada se okrećemo nekoj novoj sredini i drugim školama, novim osobama i prijateljstvima, ali jedno je sigurno, a to je da ćemo se svi zauvijek s radošću sjećati naše drage osnovne škole i ljudi koje smo ovdje upoznali. Zato se posebno trebamo zahvaliti našim razrednicama i profesorima koji nažalost danas nisu mogli biti ovdje zbog trenutne situacije s koronavirusom. Oni su s nama prolazili teške i lake trenutke zato im ovim putem svima šaljemo jedno veliko hvala!

Na prigodnoj svečanosti  ravnateljica Anđelka Jalušić pohvalila je  učenike koji su bili odlični svih osam godina osnovnoškolskog obrazovanja te proglasila učenicu i učenika godine, Katju Juričić i Tonka Stipaničeva.

Našim osmašima želimo puno sreće u svemu što ih očekuje!