Povijesna grupa u Muzeju grada Zagreba
Autor: Marijana Kobilšek, 29. 4. 2016.

Povijesna grupa posjetila je 28. travnja Muzej grada Zagreba i uz stručno vodstvo razgledala stalni postav.

Slijede dojmovi troje  učenika:

Mene je najviše impresionirala moda i kreacije koje su žene nosile u to doba. Kreacije se čine staromodne, ali su mnogo raskošnije nego danas. Zanimljivo mi je bilo slušati o širenju Zagreba, a posebno mi se svidio vrlo poseban i neuobičajen bicikl koji duhovito nazivaju "kostolomac".

Laura Majerić, 7.a

U muzeju smo pogledali stalni postav o prošlosti grada Zagreba. Obilazili smo muzej te išli iz prošlosti u današnjicu, iz prapovijesti  sve do Domovinskog rata. Muzej grada Zagreba ima izrazito veliku zbirku - od keramičkih posuda iz prapovijesti do odjevnih predmeta iz 60-ih.

U muzeju mi se najviše dojmio dio o Drugom svjetskom ratu, zbog razlike u sadržaju prije i poslije rata.

Sretan sam što sam imao priliku posjetiti muzej uz pratnju vodiča.

Domagoj Capar, 7. a

To je bilo jedno vrlo zanimljivo i informativno iskustvo. Već sam prije posjetila Muzej grada Zagreba, no nisam sve pogledala. Posebno su me se dojmile snimke koje smo imali priliku poslušati, moda i širenje te razvoj grada Zagreba. Od mode najviše mi se svidjela prva Diorova haljina koja ima vrlo zanimljivu kreaciju. Od snimaka koje smo mogli poslušati posebno mi se svidjelo prvo javljanje s Radio Zagreba. Širenje Zagreba sam ponovila i prisjetila se pokojih stvari iz 5. ili 6. razreda.

Mislim da je ovaj posjet Muzeju grada Zagreba bio vrlo zanimljiv. Bilo je puno hodanja, no to nije važno kada se razgledava  takav muzej.

Nikolina Mišić, 7. a