« Ožujak 2024 »

Obavijest o pregledima za upis u prvi razred školske godine 2020./2021. PEDAGOŠKO TESTIRANJE U ŠKOLI
Autor: Administrator , 25. 5. 2020.

Poštovani roditelji, pregledi za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta doraslog za upis u prvi razred za školsku godinu 2020./2021. u školama se provode od 26.5.2020. S obzirom da će se postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta radi upisa u 1. razred osnovne škole vršiti i nakon roka utvrđenog Pravilnikom, upisi u prvi razred provoditi će se mimo ranije određenih datuma (4., 5. i 6. lipnja). Po preporuci Gradskog ureda za obrazovanje od 11. svibnja 2020. sve aktivnosti vezane za upis djece u prvi razred obavljati će se istovremeno.

1. Roditelje koji su dobili termine pedgoškog testiranja, ali zbog zatvaranja škole nisu mogli dovesti djecu na testiranje kontaktirati će stručne suradnice kako bi dogovorili nove termine.
  2. Roditelje s upisnog područja naše škole koji još nisu dobili termine molimo da se jave na broj 01/3861 584 ili 01/3878 736 i birate broj 2 kako bismo dogovorili termin pedagoškog testiranja.
  3. Roditelje koji žele upis u školu a nisu na upisnom području škole molimo da se telefonskim putem jave stručnim suradnicama kako bi dobili potrebne obavijesti. Oni trebaju predati zamolbu za upis djeteta izvan upisnog područja.
  4. Ukoliko roditelji žele prijevremeni upis djeteta u školu, prije pregleda moraju predati pismeni zahtjev Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i sport, Područni ured Trešnjevka, Park Stara Trešnjevka 1, kako bi dobili uvjerenje kojim djeca mogu pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja. S obzirom da su 16.3.2020. godine obustavljene sve aktivnosti u svezi upisa djece, Ured zaprime zahtjeve i nakon roka predviđenog Pravilnikom (31.3.2020.), zaključno s 31.5.2020.

Liječnički pregledi djece u ambulanti Školske medicine Dom zdravlja Voltino se već provode, te Vas molimo da zatražite termin pregleda na platformi www.terminko.com.
POSTUPANJE RODITELJA PRILIKOM DOLASKA U ŠKOLSKU USTANOVU (sukladno preporukama HZJZ i preporukama Hrvatskog društva za školsku i sveučilišnu medicinu, 20. svibnja 2020.)

1. Molimo roditelje da obvezno slijede upute o potrebi pridržavanja mjera zaštite; (da nisu febrilni i s respiratornim tegobama jer neće biti primljeni, samo jedan roditelj smije biti u pratnji, dolazak u točno u zakazani termin, mjere fizičkog distanciranja).
  2. Roditelj i dijete će prilikom ulaska u školsku zgradu proći kroz dezinfekcijsku barijeru, obavit će se mjerenje temperature i dezinfekcija ruku. Stručna će suradnica u vrijeme pedagoškog testiranja doći po dijete u aulu škole, a roditelj će dobiti dokumentaciju koju će ispuniti.
  3.  Provjetravanje (10 minutno) i dezinficiranje površina stola i pribora za crtanje obvezno je iza svakog djeteta.
  4. Dijete samo ulazi u prostoriju za procjenu psihofizičkog stanja. Prilikom procjene psihofizičkog stanja djeteta doraslog za upis stručni suradnici škole provest će procjenu zrelosti djeteta za školu; (govor, grafomotorika, orijentacija, opća poučenost). U slučaju da roditelj mora biti prisutan s djetetom, obvezna je zaštitna maska za roditelja.

Srdačno pozdravljamo buduće prvašiće i roditelje te se radujemo Vašem dolasku u školu!